Beats for love ve Wichterlově gymnáziu

Tak trochu jiná hodina hudební výchovy. Pod vedením dýdžeje festivalu Beats for Love se studenti ostravského gymnázia seznámili s uměním DJingu.

Netradiční hodinu hudební výchovy připravili pro studenty ostravského Wichterlova gymnázia organizátoři festivalu Beats for Love. Noty a zpěv vystřídala současná taneční muzika, moderní technika a mixování hudby, které si studenti mohli otestovat na vlastní kůži.

BEATS FOR LOVE VE WICHTERLOVĚ GYMNÁZIU

Program hudebního workshopu byl zaměřený na práci dýdžeje od A do Zet. Studenti se dozvěděli, k čemu slouží dýdžejská technika, jaké efekty umí vytvořit jednotlivé ovládací prvky mixážního pultu a jaká pravidla platí při míchání hudby. Kromě toho zjistili, co všechno DJ řemeslo vlastně obnáší – od tréninku přes komunikaci s publikem až po vlastní propagaci. Netradiční „hudebka“ byla vysoce interaktivní, takže studenti si mohli DJ techniku „osahat“ a naživo sami vyzkoušet.

Workshopu se zúčastnilo více než pět desítek studentů prvních a druhých ročníků gymnázia. „Velmi si vážíme spolupráce s Wichterlovým gymnáziem, protože cílovou skupinou našeho festivalu jsou především mladí lidé. Nechceme je ale bavit jen tři dny v roce. Naším cílem je průběžně přispívat k jejich růstu a rozšíření obzorů,“ poznamenává Kamil Rudolf, ředitel největšího tanečního festivalu v srdci Evropy Beats for Love. Workshop vedl DJ Lowa, jeden z organizátorů festivalu, který se může pochlubit několika prestižními oceněními z české i slovenské DJ scény a také vlastní rapovou tvorbou.

BEATS FOR LOVE VE WICHTERLOVĚ GYMNÁZIU

Neobvyklý hudební workshop pro studenty gymnázium přivítalo. „Naše škola se dlouhodobě snaží zajišťovat studentům pestrou nabídku jejich rozvoje. Ve stejném duchu organizujeme například také dny první pomoci, workshopy, v nichž se žáci stanou na chvíli architekty, či dny s roboty. Praktickou výuku dýdžejského řemesla vnímáme jako přínosné osvěžení klasické výuky, která je pro mladé lidi atraktivní a má potenciál obohatit i jejich volnočasové aktivity,“ pochvaloval si Jan Netolička, ředitel Wichterlova gymnázia.

BEATS FOR LOVE VE WICHTERLOVĚ GYMNÁZIU