Ježíšek z Beats for love naděloval v dětském domově

Pravidelné dobročinné akce tanečního festivalu Beats for Love vyvrcholily v předvánočním čase. Už tradičně jeho organizátoři plnili přání dětem bez domova. Letos si vybrali Dětský domov Ostrava-Hrabová, kde nadělili vánoční dárečky třiceti dětem od pěti do dvaceti let. Myšlenka vánoční festivalové charity byla stejná jako v loňském roce – splnit dětem jejich skutečná přání.

Pořadatelé festivalu proto oslovili dětský domov s předstihem, aby zjistili, co si děti doopravdy přejí. „Letos jsme tedy plnili také praktická přání. Někteří z mladých lidí budou totiž z domova v novém roce odcházet a budovat si své vlastní domovy, takže chtěli například mikrovlnnou troubu, sady hrnců a nožů nebo kufry. Jsme rádi, že jsme jim mohli alespoň drobně pomoci v tak zásadní době jejich života, kdy se staví na vlastní nohy,“ komentuje Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love. Na seznamu se ale objevily také třeba sportovní tašky, mikiny, bižuterie, knihy, hračky nebo kosmetika.

JEŽÍŠEK Z BEATS FOR LOVE NADĚLOVAL V DĚTSKÉM DOMOVĚ
JEŽÍŠEK Z BEATS FOR LOVE NADĚLOVAL V DĚTSKÉM DOMOVĚ

Velice si vážíme pomoci od pořadatelů festivalu, kteří nejen pomohli hmotnými dárky, ale také tím, že s dětmi strávili čas a popovídali si. Takový kontakt s reálným světem je pro děti velmi důležitý a vždy je v každém věku pozitivně inspiruje. Proto se i my snažíme, aby naše děti trávily svůj čas pestře a do domova se vracely jako domů – chodí do škol mimo domov, navštěvují všemožné kroužky a užívají si osobní volno s kamarády,“ uvádí Liběna Vydrová z Dětského domova Ostrava-Hrabová.

JEŽÍŠEK Z BEATS FOR LOVE NADĚLOVAL V DĚTSKÉM DOMOVĚ

Loni o Vánocích pomáhal festival Beats for Love v Dětském domově Vizina, předloni jeho členové rozdávali radost pacientům Dětského oddělení Městské nemocnice Ostrava. Dobročinné akce probíhají i v průběhu roku, letos na jaře to byl kupříkladu unikátní DJ workshop pro neslyšící. Samotný festival pak už tradičně doprovázejí veřejné sbírky – v letošním roce se vybrala rekordní částka na pomoc Mobilnímu hospici Strom života, který pečuje o dětské i dospělé pacienty v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Návštěvníci přispěli ve veřejné sbírce konané přímo na festivalu 149 tisíc, organizátoři Beats for Love pak částku zdvojnásobili na 300 tisíc.